Możliwe celowe podpalenie

Fot. OSP Świercze Fot. OSP Świercze

 W dniach 10.12.2018 r. – 16.12.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 8 zdarzeniach:

10 grudnia
Trzy zastępy z JRG (10 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego w Pułtuska przy ul. Wojska Polskiego.  Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki kolizji czterech samochodów osobowych w miejscowości Kleszewo. W zdarzeniu nie odnotowano osób rannych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa
w ruchu drogowym.

11 grudnia
Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) pomógł zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie pacjenta z budynku wielorodzinnego do karetki pogotowia.
12 grudnia
Trzy zastęp z JRG (9 strażaków) i dwa zastępy z OSP Świercze ugasiły pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Świercze przy ul. Akacjowej. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie, dochodzenie prowadzi Policja.

15 grudnia
Dwa zastępy z JRG (5 ratowników) wypompowały wodę z zalanej piwnicy budynku jednorodzinnego w Pułtusku przy ul. Romualda Traugutta. Przypuszczalną przyczyną zalania była nieszczelność instalacji wodnej w budynku.

16 grudnia
Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Gzy (4 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego w miejscowości Osiek Aleksandrowo gm. Gołymin Ośrodek. W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Trzy zastępy Straży Pożarnej: JRG Pułtusk (4 ratowników), OSP Obryte (5 ratowników) i OSP Pokrzywnica (6 ratowników) usunęły skutki kolizji samochodu osobowego w miejscowości Psary Nowiny gm. Obryte. Osób poszkodowanych nie było. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Trzy zastępy: JRG Pułtusk, OSP Pniewo i OSP Zatory ugasiły pożar sadzy w kominie drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Wiktoryn gmina Zatory.

Powrót na górę