Śmiertelne potrącenie

Zdjęcie poglądowe; pixabay.com Zdjęcie poglądowe; pixabay.com

Wczoraj 2 grudnia br. kilka minut po godz. 16 w miejscowości Chmielewo gm. Świercze, doszło do wypadku drogowego w którym śmierć poniósł 56-letni mężczyzna.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 18-letni kierujący pojazdem osobowym na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym, potrącił 56-letniego pieszego. Niestety w skutek doznanych obrażeń ciała mężczyzna, poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem osobowym w chwili wypadku był trzeźwy, jednak pomimo tego pobrano od niego krew do badań na zawartość substancji zabronionych i psychoaktywnych. Obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem pułtuskiej prokuratury.

Przypominamy - zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, że poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone,  a piesi bez elementów odblaskowych są słabo widoczni. Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to obowiązek. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to rozsądna konieczność.

 

Powrót na górę