Zdarzenia

Ważne ostrzeżenie policji

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji, FinCERT.pl - Bankowe Centrum Bezpieczeństwa Związku Banków Polskich oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji ostrzegają użytkowników smartfonów przed skanowaniem kodów QR z naklejek, które w ostatnim czasie bezprawnie umieszczane są na bankomatach. Wczytanie takiego QR kodu może narazić właściciela telefonu na uruchomienie aplikacji wysyłającej SMS Premium bez wiedzy użytkownika.

Za szybko w terenie zabudowanym

Wczoraj policjanci pułtuskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W takich przypadkach uprawnienia do kierowania są obligatoryjnie zatrzymywane na okres 3 miesięcy.

Okradają mieszkania

14.12. - Pułtusk – Nieznany sprawca po uprzednim wyłamaniu drzwi wejściowych, dostał się do wnętrza nowo wybudowanego budynku mieszkalnego skąd zabrał w celu przywłaszczenia butlę gazową o wartości 200 zł. Działając na szkodę 26 – letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Postępowanie prowadzi KPP Pułtusk.

Dwa pożary w domach

W dniach 17.12.2018 r. – 23.12.2018 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 5 zdarzeniach:

Prokuratorskie zarzuty w Poniatach - Ciborach

Prokuratura rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej postawiła zarzuty osobom za "nadmierne wydobycie". Chodzi o wydobycie większej ilości kruszywa w Poniatach - Ciborach w gminie Winnica, jakiego dopuścili się przedsiębiorcy i była radna powiatu... wyszkowskiego.

Zabezpieczone nielegalne automaty

Działania pułtuskich policjantów doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia 4 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz innych dowodów świadczących o działalności przestępczej.

Pułtuszczanin ranny w wypadku

W ostatni weekend na terenie powiatu makowskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego, do szpitala trafił jeden z uczestników wypadku. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności i zdjęcia nogi z gazu. Na naszych drogach jest zalegający śnieg i śliska nawierzchnia.

Subskrybuj to źródło RSS