Tradycja

Uczniowie Prusa z najdłuższym łańcuchem bożonarodzeniowym

W niedzielę 16.12.2018 r. odbyło się na pułtuskim rynku miejsko-powiatowe spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Pułtuska i powiatu pułtuskiego. W spotkaniu wzięli też udział nasi uczniowie i nauczyciele wspierani przez współpracującego z Zespołem Szkół im. B. Prusa wolontariusza Trevasa Chuang z Tajwanu, który działa obecnie w Centrum Międzynarodowej Wymiany Młodzieży i Wolontariatu w Pułtusku.

Pamięć to pamiętnik, który stale nosimy ze sobą

Przedstawiciele władz powiatu i miasta, kombatantów, stowarzyszeń, organizacji, instytucji i szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców ziemi pułtuskiej pomordowanych i poległych w okresie II wojny światowej.

Prawdziwie (przed) świąteczna niedziela

Padający śnieg, dekoracje uliczne, stoiska i uśmiechnięci mieszkańcy to przedpołudniowy obraz niedzieli z imprezami i świątecznymi niespodziankami.

Nowy duszpasterz Cechu

Decyzją biskupa płockiego, ks. kan. mgr Sławomir Andrzej Stefański, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II w Pułtusku, z dniem 4 grudnia 2018 r., został mianowany duszpasterzem rzemieślników, kupców i przedsiębiorców, zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku.

Subskrybuj to źródło RSS