Kultura

Spotkanie z poetą Ziemi Ciechanowskiej

5 grudnia w Czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela odbyło się spotkanie z poetą Ziemi Ciechanowskiej Zdzisławem Zembrzyckim.

XV edycja "Opowiem Ci bajkę wierszem lub prozą"

Operowanie żywym słowem jest bardzo ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy za pomocą telefonów lub komputerów komunikujemy się skrótami słownymi. Snując opowieści rozwijamy i ćwiczymy wymowę, rozwijamy wyobraźnię, budujemy więź między opowiadającym a słuchaczem. Opowieść to bardzo ważny element życia integrujący ludzi.

Gromkie brawa w Bibliotece

14 listopada, w czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami powitała znakomitego polskiego aktora – Artura Barcisia.

IV edycja PTA-K już za nami

 IV edycja Pułtuskie Teatry Amatorskie - Konkurs „PTA-K” , realizowanego w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury dobiegła końca.

Wielka Mała Historia

          W dniu 31 października br. w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku  odbyły się warsztaty plastyczno-literackie pn. „Przedmioty, które mówią” z cyklu edukacyjno-kulturalnego „Wielka Mała Historia – 100 lat niepodległości Polski” zorganizowane we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie.

Sceniczny ‚Dziób w dziób’

„DZIÓB W DZIÓB” Maliny Prześlugi- komediodramat w jednym akcie. Grupa teatralna „REMIZA” z Serocka

Pokojówki na scenie MCKiS

W ramach IV Przeglądu Teatrów Amatorskich, na naszej teatralnej scenie przedstawiono „POKOJÓWKI” Jeana Geneta, dramat w jednym akcie.

Subskrybuj to źródło RSS